-Tato, czy ja jestem jakiś dziwny?

(...)

-Nie, syneczku, Ty jesteś... oryginalny.

-A dlaczego?

-Bo wszystko co oryginalne, jest lepsze: jeansy, dolary, kompakty... - Ty też...


(kabaret Ani Mru Mru)

Krzyś.10 czerwca 2007 roku przychodzi na świat.
Jesteśmy w 100% pewni, że Pan Bóg Go nam "pożyczył". Że chciał go teraz i tutaj, w naszej rodzinie.
Rośnie jak na drożdżach.
Nie ma kolek :D (hurrrra!)
Sam zasypia, nie płacze jak się obudzi, ani jak jest zmęczony, ani jak głodny czy zsikany... Nie płacze nawet jak się uderzy. Znajomym trudno uwierzyć, że obaj chłopcy po tych samych rodzicach, a tak różni...
...Rodzina gratuluje, że lajtowe dziecko - "łatwe w obsłudze".
Później zaczyna się robić mniej lajtowe:(
Krzyś ma 3 miesiące i 3 osoby potrzebne do przewijania, a 2 osoby do karmienia.
Krzyś ma rok, a książeczki służą tylko do rzucania, mama i tata to tylko drabina, nasze ręce to wskaźniki, a starszy brat dla niego nie istnieje.
Krzyś ma 2 lata i mówi tylko 30 wyrazów. I to z częstotliwością 1-2 na dzień. Goście wchodzą do domu, wychodzą - nawet nie zauważa...
Krzyś ma 2,5 roku i stwierdzony AUTYZM. Paskudna choroba, ponoć nieuleczalna, ale my w to nie wierzymy. Wierzymy w cud.
Teraz Krzyś ma ponad 8 lat i od 5,5 roku TERAPIĘ, w tym od 5 lat terapię behawioralną. Wraz z leczeniem medycznym dało to duże efekty, Bogu dzięki większe niż te, na które nam dawano nadzieję...

wtorek, 3 stycznia 2012

1 % podatku dla Krzysia

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przekazali rok temu 1 % podatku na leczenie Krzysia. Kwota, która pod koniec roku 2011 pojawila się na subkoncie Krzysia pozwoli na pokrycie naszego zadłużenia w związku z jego leczeniem w zeszłym roku, a jest to równowartość kosztów mniej wiecej ok. 6 miesiecy jego leczenia i terapii.
Od grudnia koszty leczenia się zwiększyły. Dodam, że od półtora roku takiemu samemu leczeniu i terapii podlega nasz drugi syn, Tomek (ZA).
Roczne koszty leczenia obu chłopców szacowane są teraz na 100-120 tys. zł.
Liczy się tutaj czas.
Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc w postaci 1 % podatku, bo to nikogo nie kosztuje, a naszemu Krzysiowi może bardzo pomóc.

Na przeciw naszej trudnej sytuacji z własną inicjatywą wyszła firma MRT System z Krakowa, która jest sprawdzoną, rzetelną i uczciwą firmą zajmującą się głównie księgowością i prowadzeniem rozliczeń podatkowych (na Facebooku profil MRT-System).

Nasz Krzyś jest jednym z 3 chlopców, którym MRT chce pomóc w związku z możliwoscią przekazania 1 % podatku na leczenie i rehabilitację poprzez Fundację Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".

Oto ich inicjatywa:
"Jeśli swój 1% podatku ofiarujesz któremuś z dzieci, które są pod opieką MRT System, my Twoje rozliczenie roczne wykonamy za 30 PLN."
Więcej o tym: http://mrt-system.com.pl/Pomagamy/Krzysztof-Sygula
(ten opis jest nieuaktualniony, wkrótce pojawi się na stronie Fundacji uzupełniony o tresci: APEL )
Zachęcam wszystkich, którzy prywatnie lub jako firma chcą mieć rzetelnie sporzadzone roczne rozliczenie, aby skorzytały z usług tej firmy i jednocześnie w ten sposób pomogły naszemu Krzysiowi, informując Pracownika MRT, żeby w odpowiedniej rubryce wpisał dane Krzysia.
informacje o przekazaniu 1 % podatku przez Fundację Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz